Aktualny kurs euro i wymiana – gdzie szukać informacji?

Zajrzyj na topfx.pl/kurs-wymiany-eur, aby znaleźć informacje dotyczące ceny euro.

Euro to względnie młoda waluta, bo w formie banknotów i monet pojawiła się w obiegu zaledwie w 2002 roku. Jest ona dziś głównym środkiem płatniczym w większości krajów UE. Polska do tej pory nie spełnia wymagań, pozwalających przyłączyć się do strefy euro, co nie znaczy, że jej obywatele nie używają tej waluty na co dzień, czy to robiąc zakupy za granicą lub też zaciągając w niej kredyt.

Euro – jednolita waluta upraszcza prowadzenie interesów oraz podróżepo Europie

Wprowadzenie euro w krajach będących członkami UE w dużym stopniu ułatwiło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Ujednolicona waluta oznacza przecież mniejsze trudności z obliczeniem prawdopodobnego kosztu bądź zysku podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co uprzednio ze względu na nagłe wahania kursów pomiędzy walutami niejednokrotnie mogło okazać się błędną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa też na swobodę poruszania się rezydentów krajów członkowskich, którzy właściwie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość gotówki w obcej walucie podczas wyjazdów zagranicznych. Dziś wystarczy im po prostu ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów pobieranych przez bank przy płatności.

W kantorze online szybko poznasz przelicznik euro

Polska, mimo przynależności do UE od 2004 r., jeszcze nie spełnia wszelkich warunków umożliwiających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako mieszkańcy państwa członkowskiego Unii Europejskiej regularnie dokonujemy zakupów oraz prowadzimy interesy w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą na bieżąco sprawdzać aktualną cenę euro na stronie kantoru internetowego, a dodatkowo też szybko wymienić euro na złotówki bez konieczności opuszczania domu. Wymiana euro przez internet z uwagi na mniejsze spready jest bardziej opłacalna i bardzo poręczna, ponieważ może zostać zaplanowana o każdej godzinie dnia (nawet w środku nocy!), a kupno waluty odbywa się po kursach aktualizowanych co kilkanaście sekund, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w bankach i kantorach tradycyjnych – na podstawie uśrednionego kursu z minionego dnia.