Co oferuje kantor internetowy? Główne zalety usługi

Kantor internetowy - sprawdź koniecznie.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze albo w najbliższej placówce bankowej – te pierwsze w dalszym ciągu funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Jednak w ekspresowo przeobrażającej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać waluty bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny też utworzono kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor online – zawsze aktualny kurs przewalutowania

Działanie kantoru online jest tak samo proste jak fizycznego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na inną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest głównie to, iż przewalutowanie można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z poprzedniego dnia. Drugim i bardzo istotnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te oferowane przez kantory tradycyjne oraz banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka specjalnych usług wykorzystywanych przez klientów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wówczas, kiedy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w określonym przez nabywcę dniu.

Cenisz sobie autonomię w dysponowaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób doceniających komfort oraz dużą swobodę w dyspozycji swoimi środkami finansowymi. Korzystają z nich również osoby pracujące czy też uczące się poza granicami Polski oraz osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie. Jednak zanim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.