Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

W tym miejscu uzyskasz więcej szczegółów o mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację przelewów na konto. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Funkcja mass collect jest w rzeczywistości niesłychanie prosta. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom indywidualnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście zdaje egzamin tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora ilość klientów, a więc np. w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszystkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w siłowniach). Należności przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednakże uprzednie nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do dokonania przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty albo standardowy przelew). Korzystanie z mass collect wiąże się także z szybszym księgowaniem należności niż podczas księgowania ręcznego, a przy tym wyeliminowaniem ewentualnych pomyłek nieraz przytrafiających w czasie tego procesu.

Czy opłaca się wdrożyć mass collect?

Choć mass collect nie jest w tej chwili proponowane we wszystkich bankach (mają ją między innymi Bank Pekao i ING Bank Śląski) wypada przeanalizować możliwość jego wdrożenia w firmie, również takiej, która każdego miesiąca obsługuje około stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a tym samym łatwiejsze kontrolowanie spływu opłat) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie skutecznie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]