Kiedy można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można spłacić również te kredyty, które na skutek przeróżnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można objąć konsolidacją jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt samochodowy, gotówkowy, ratalny i mieszkaniowy. Za sprawą konsolidacji można też uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od oczekiwań klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta zapisami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.