Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Uzyskaj więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice na http://brabis.pl.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zwykle powodem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę ds. finansów na etat, a ich właściciele często nie są gotowi odpowiednio zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli wielu czytelników – wystarczy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda oraz oszczędność czasu

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy finanse firmy specjalistom, otrzymamy pewność, iż rezultatem możliwych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie nałożenie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba zajmować się finansami na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Warto także napomknąć o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. Współcześnie nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – które okaże się najlepsze?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się sugerować się wyłącznie cennikiem porad – podejrzanie niskie ceny obsługi nierzadko oznaczają jej niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści posiadają właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Kontakt z nami:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]