Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie każde choroby uzębienia można wyleczyć zwykłymi metodami. Kiedy są one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się między innymi w razie dużych ubytków uzębienia, konieczności umieszczenia implantów lub koron, uszkodzeń dziąseł i chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju nowotworów lub owrzodzeń. Jakie techniki bywają jednak stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty udać się, by leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych znacznie zniszczonych, potrzebujących nacięcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych uszkodzeń czy pacjentów po wypadkach potrzebne jest czasem odbudowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów lub narośli – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych trudności. Dobrze zatem napisać kilka zdań o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie na pewno to, by wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne akcesoria oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma także nastrój w gabinecie i podejście stomatologa do chorych – wiele mówią nam o nim opinie wcześniejszych klientów, a te wyszukamy na przykład w sieci lub w gronie bliskich.