Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Na cadxpert.pl/drukowanie-3d/ odnajdziesz aktualną ofertę druku 3D SLA.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest adresowana przede wszystkim do inżynierów, konstruktorów, pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, a także przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wydrukowanego w technologii SLS,SLA, PolyJet, DMLS, i FDM, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy też strefę wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, jak również możliwość wykorzystywania materiałów w obszernej palecie barw. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych albo prototypów.

SLA – dokładne drukowanie 3D detali

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana także stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich ścianek, wyrazistych konturów, gładkiej powierzchni oraz detali.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Technologia wydruku 3D metodą SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne plusy tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]