Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Zajrzyj w to miejsce i dowiedz się, komu zlecić organizację komunii w Krakowie.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy równie ważnym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, bo to często pierwsza rzeczywiście wielka zabawa dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, iż wszystko skupione jest tylko na nim. Wobec tego rodzice chcą, aby ten dzień pozostał na długo w jego wspomnieniach.

Wynająć salę komunijną czy zaplanować obiad w domu?

Jeszcze przed fazą wysyłki zaproszeń na komunię rodzice muszą się zdecydować czy poczęstują rodzinę we własnym domu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Impreza dla zaproszonych w domu jest zazwyczaj opcją wówczas, jeżeli urządzamy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkuosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkie sytuacje. Przyjęcia komunijne przeistoczyły się w ostatnich dekadach w duże eventy rodzinne, w których bierze udział niekiedy prawie setka gości, z tej przyczyny często urządzane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeżeli pragniemy zarezerwować najlepszą salę, radzimy wziąć się za poszukiwania lokalu, od razu jak będzie wyznaczony termin komunii. W sezonie komunijnym poważną trudnością może stać się również znalezienie wolnej firmy cateringowej, toteż warto wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje z własnym, profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu menu na komunię. Istotne jest także to, by lokal na komunię zlokalizowany był tak, by przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był wygodny oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – a może komunijna sesja zdjęciowa na świeżym powietrzu?

Nie zapomnij wynająć fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale i odbywającą się później zabawę gości. Tradycją stały się także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna zatem oferować cudowne, zadbane wnętrza. Kolejnym atutem będzie dostęp do ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora liczba, polecamy zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na przyjęcie komunijne przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice najczęściej zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednak w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie życzymy sobie pewnych rodzajów podarunków, np. wartościowej biżuterii albo zabawek z motywami militarnymi.

Kontakt z nami:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]