Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Potrzebujesz więcej wiadomości o aktualnej ofercie lokalu na chrzciny? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na palacradziwillow.pl.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszym ważnym rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum będzie ich nowo narodzony potomek, dlatego też starają się, aby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin może być jednakże trudne, szczególnie jeśli na imprezę zaprasza się sporą liczbę krewnych i przyjaciół. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Planowanie chrztu – możesz określić oczekiwany upominek dla swojego dziecka

Wiele lat temu chrzciny odbywały się od razu po narodzinach dziecka, częstokroć nawet tego samego dnia, z uwagi na znaczną śmiertelność noworodków. Z czasem chrzciny przekształciły się w istotny dzień nie tylko dla bliskich krewnych pociechy, dlatego też są urządzane z reguły parę miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to szczegółowe przemyślenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, jak wybór świątyni, w której będzie udzielony sakrament, jak również ojca i matki chrzestnych. Wybierając w parafii termin obrzędu warto wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na powiadomienie gości, a także zamówienie dla nich posiłków i noclegu, o ile będą podróżować do nas z dalekich miast. W rozesłanych zaproszeniach warto dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do wyliczenia ile osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się też podać do wiadomości, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Goście na ogół stawiają na zabawki, lecz rodzicom więcej radości dadzą praktyczne podarki, jak np. ubranka, fotelik samochodowy bądź kocyki dla dziecka.

Lokal na chrzest lub impreza w domu – na co postawić?

Zaledwie dekadę temu chrzciny organizowano najczęściej w domu rodziny malucha, w związku z tym nie każdy uczestnik mszy w kościele był gościem uroczystej biesiady. Dziś standardem jest już obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców. Sprawdzając propozycje lokali, gdzie można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko odnajmują ślicznie przystrojone wnętrza, ale też kooperują z dostawcą cateringu, który przyrządzi menu pasujące do charakteru wydarzenia i który zagwarantuje profesjonalną obsługę gości. Jeżeli ceremonia odbędzie się w okresie letnim, polecamy znaleźć salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast nudzić się przy stoliku mogą szaleć na dworze, a fotograf albo rodzina zrobi przepiękne zdjęcia. Znaczący jest też taki wybór lokalu na chrzest, by dojazd z kościoła do miejsca zabawy był szybki, tak samo jak transport gości do domu bądź zarezerwowanego hotelu.

Kontakt z nami:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]