Nie wiesz, jak wybrać agencję SEO? Google Ci doradzi

Zobacz, jak rozpoznać dobrą firmę SEO na https://tinyurl.com/y5by42r6.

Kiedy masz swoje przedsiębiorstwo i zakładasz dla niego stronę firmową, zapewne z czasem zastanawiasz się, co zrobić, by była ona widoczna jak najwyżej w rezultatach wyszukiwania. Jasne jest przecież, iż w XXI w. obecność w sieci jest jednym z fundamentów sukcesu, ponieważ to właśnie stąd znaczna cześć klientów po raz pierwszy dowie się o twojej ofercie. Jak wobec tego zatrudnić solidną agencję SEO? Polecamy skorzystać z podpowiedzi ekspertów, a najlepiej samego Google.

Google doradza, jak wybrać rzetelną agencję SEO

Nie da się ukryć, że cała branża SEO, innymi słowy działań związanych z optymalizacją stron www pod kątem wyszukiwarek, powstała i bezustannie rozwija się właściwie tylko za sprawą Google. Mimo pojawienia się innych opcji, jak np. Yahoo, Baidu czy też Yandex, w dalszym ciągu najważniejsze są pozycje wypracowane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy zatem, kto stara się być widocznym w sieci, musi zapracować na swoją pozycję w top 3 w Google. W przypadku sektorów, gdzie konkurencja jest mocna, najczęściej nie jest to proste bez doradztwa specjalistów z firmy SEO. Google zdecydowało się pomóc tym, dla których koncepcja SEO jest czymś zupełnie nowym, i przyszykowało krótki film o tym, jak rozpoznać solidną agencję SEO.

Cechy dobrej agencji SEO zdaniem Google

Pracownik Google z ponad dziesięcioletnim stażem klarownie objaśnia, jak zidentyfikować rzetelną agencję SEO, wymieniając wśród kluczowych cech m.in.:

  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od gruntownego audytu strony,
  • umiejętność szacowania czasu i budżetu koniecznego do zakończenia planowanych działań,
  • zapewnienie stronie wsparcia technicznego i praca nad poprawą jej użyteczności,
  • stała kontrola stanu strony i okresową analizę jej statystyk,
  • zagwarantowanie stronie wsparcia technicznego oraz praca nad podniesieniem jej użyteczności,
  • zadbanie o ogólną widoczność strony www, a nie tylko pozyskiwanie pozycji w wynikach wyszukiwania na określone frazy.

Pracownica firmy Google akcentuje również, że rzetelna agencja SEO nigdy nie obieca rewelacyjnych wyników z dnia na dzień, bowiem optymalizacja strony internetowej jest procedurą długotrwałym, w szeregu przypadków dającą widoczne rezultaty zazwyczaj po paru miesiącach działań.