Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Tu dowiesz się, kto ma w swojej ofercie wywóz mebli Kraków.

Każdy z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie używamy, a których z różnych względów nie chcemy wyrzucić. Przeważnie przestawiamy je na poddasze, do piwnicy lub do komórki lokatorskiej, żeby nie zagracały powierzchni domu. Szkopuł jednakże w tym, że po jakimś czasie również te pomieszczenia robią się na tyle zapchane, że zwykłe korzystanie z nich okazuje się niemożliwe. Dopiero to nakłania wielu z nas do dokonania gruntownych porządków, stanowiących sposobność do tego, aby pozbyć się uzbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo kupujemy zapuszczoną nieruchomość. Wypada więc wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z poddasza, mieszkania oraz piwnicy.

Zamów wywóz mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Śmieci takie jak połamane panele podłogowe lub ścienne, sprzęty elektroniczne, połamane meble czy fragmenty stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli chcemy się ich pozbyć, możemy skorzystać z trzech rozwiązań. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem samochodu lub przyczepą. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce przeważnie w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie rupieci pokaźnych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono również o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadów. Podmioty wynajmujące kontenery nierzadko oferują też profesjonalną asystę przy opróżnianiu strychu, komórki lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – ponowne użycie surowca

Jeżeli stare meble zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy zajmującej się się profesjonalnie utylizacją, nie będą spalone ani nie trafią na wysypisko. Po rozebraniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle materiału, z którego były wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, sprowadza się na ogół do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do produkcji nowych szaf, łóżek oraz regałów.

Kontakt z nami:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]