Profesjonalne sprzątanie grobów

Wygląd miejsc spoczynku naszych krewnych jest dowodem naszej pamięci. Nie zawsze niestety znajdujemy chwilę, by się nimi zaopiekować – także, jeśli groby położone są w tym samym miejscu, gdzie żyjemy. Prawdziwe trudności stają się naszym udziałem jednak, kiedy naszych bliskich pochowaliśmy w odległej miejscowości – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie będziemy mieli czasu. Nie oznacza to na szczęście, że miejsca spoczynku są skazane na to, by zostać zaniedbane – doskonałym rozwiązaniem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Co nam daje taka usługa?

Opieka nad grobami coraz popularniejsza

Na taką pomoc decydują się nie tylko osoby, którym brak czasu – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym firm łatwo spotkać także osoby schorowane, które na sprzątanie grobów zmarłych bliskich po prostu nie mogą sobie pozwolić. Firmy, których domeną jest opieka na grobami nierzadko proponują również pochodne usługi, takie jak montaż siedzeń lub doradztwo przy załatwieniu administracyjnych formalności lub poprawienia napisów.

Opieka nad grobami – ile zapłacimy?

Stawki, jakie musimy zapłacić specjalistom czuwającym nad nagrobkami naszych krewnych są naprawdę różne. Zależą w szczególności od rodzaju usług – kiedy zlecamy tylko jednorazowe sprzątanie, zapłacimy od 30 do 40 PLN. Jeśli jednak chcemy, by przedsiębiorstwo czyściło nagrobek co trzydzieści dni, powinniśmy pogodzić się z wydatkiem rzędu czterystu zł co dwanaście miesięcy. Należy też dodać, iż koszty uzależnione są także od gabarytów nagrobków, a najdroższe będzie czyszczenie rodzinnych grobowców.

Kontakt z nami:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]