Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Chcesz poznać atrakcje turystyczne w Małopolsce? Koniecznie wejdź na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, toteż często trudno znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o zbliżających się eventach sportowych czy kulturalnych i ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce – odwiedź stronę stworzoną specjalnie dla turystów

Aby pokazać przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o ekspozycjach i imprezach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której szybko znajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, a także schroniska, hotele i pensjonaty położone w różnych punktach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Co więcej, dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi regiony agroturystyczne, piękno regionalnego folkloru czy zamek na Wawelu.

Witryna o zabytkach w Małopolsce nie pomija zagranicznych odwiedzających

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych południowych miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz włoskim. Nadzwyczaj wartościowa dla obcokrajowców jest również sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne słówka i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Kontakt z nami:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego