O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Kup podłogi panelowe.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę godzin, a każdy upora się z tym bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie wolno zapominać również o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z paczki – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby – dzięki temu wyparuje z nich zbędna wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – najlepiej robić to startując z rogu pomieszczenia. Przed ich położeniem, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż później trudniej będzie je zwrócić. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak inne produkty z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – do ich zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]