Stół drewniany – integruje członków rodziny i zdobi mieszkanie

Sprawdź, gdzie kupić stoły rozkładane nowoczesne.

Czy umieszczony w jadalni, w kuchni czy w przeznaczonej dla niego powierzchni loftu, stół zawsze będzie stanowił najistotniejszy mebel w domu. Tym samym zamawiając stół warto zwrócić uwagę nie tylko na jego efektowny design, ale także jego jakość.

Znaczenie stołu w mieszkaniu

W pokoju dziennym spędzamy znaczną część wolnego czasu i tam także przeważnie się odprężamy, niemniej jednak to stół w kuchni jest prawdziwym centralnym punktem mieszkania. Chwile, które spędza się na wspólnych śniadaniach i obiadach z najbliższymi, silnie przyczyniają się do utrwalenia relacji towarzyskich oraz rodzinnych. Stół zbliża, gdyż pozwala na bezpośredni kontakt kilku ludzi na niedużej przestrzeni, co w konsekwencji rozbudza pragnienie rozmowy między członkami rodziny. Powinno się zorganizować mieszkanie tak, by uwzględnić w nim miejsce na rozstawienie stołu z daleka np. od głośnego telewizora. Przy takiej aranżacji nie tylko codzienne posiłki, ale też przyjęcia imieninowe lub wigilijne pozwolą domownikom skoncentrować się na tym co w tej chwili jest najważniejsze, a więc konwersacji z rodziną czy też ze znajomymi. Liczne badania udowadniają prócz tego, iż posiłek przy stole pomaga rozwinąć właściwe nawyki żywieniowe też u najmłodszych dzieci. Przy stole konsumujemy posiłki bez stresu i pośpiechu, na co korzystny wpływ ma, rzecz jasna, kontakt z rodziną.

Rzemieślniczego stołu do kuchni nie dostaniesz w meblowych sieciówkach

Stół do jadalni czy kuchni powinien być solidny. Będzie wszak każdego dnia wykorzystywany, częstokroć nie tylko w celu spożycia obiadu, ale też jako miejsce odrabiania lekcji, wykonania jakichś prac, do których potrzeba sporej poziomej powierzchni czy nawet rozrywki, np. gry w karty bądź w gry planszowe i układania konstrukcji z klocków z maluchami. Współczesne designerskie stoły rzemieślnicze od uznanych projektantów charakteryzują się naturalnością surowców wykorzystanych do ich wyrobu (m.in. drewno orzechowe czy dębowe), niepowtarzalnym wyglądem, a także niezwykłą solidnością wykonania, których brak w ofercie meblowych sieciówek. Projektanci rzemieślniczych stołów wykonują też stoły rozkładane, praktyczne podczas sporadycznych spotkań w większej gromadzie znajomych. Decydując się na zamówienie nowoczesnego stół z litego drewna możemy mieć pewność, iż nabywamy stół, który przetrzyma lata. Dostajemy przy tym możliwość jego personalizacji, a w konsekwencji dokładniejszego dostosowania go do dowolnego stylu, w jakim pragniemy zaaranżować wnętrze.

Kontakt z nami:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]